Glissando

PRASA O NAS

Media na temat magazynu Glissando

„Debiutuje właśnie grupa młodych i niesfornych a utalentowanych krytyków. Są juz w radio i w paru czasopismach. Co najważniejsze – założyli własny magazyn „Glissando”. (…) Kiedy taka zamiana zdarzyła się u nas po raz ostatni? Chyba przed wojną. Potem zaś długo było tak, że utalentowani młodzi krytycy, owszem, rodzili się, ale nie tworzyli własnej formacji umysłowej, bo albo nie mieli pełnej swobody wypowiedzi, albo działali w pojedynkę. (…) Przeglądam „Glissando” i cieszę się, że jest.”

Jan Żak
Jesienny pan nad „Glissandem”, Ruch Muzyczny, 3 listopada 2004

„Od schyłku lat 70. nie było w Polsce tak silnej manifestacji pokoleniowej zmiany warty. Po literaturze, plastyce, filmie, teatrze nadeszła pora na muzykę. Na starcie od owego punktu wyjścia pojawiła się na polskiej scenie muzycznej szeroka ilościowo i intensywna jakościowo młoda generacja. Grupa młodych krytyków, częściowo już obecnych w obiegu refleksji muzycznej, powołała ostatnio do życia pismo „Glissando”. Skazane na środowiskową niszowość. Nie sądzę, by była to wada.
Czy będzie efemerydą poległą na rynku sponsorów po trzecim czy siódmym zeszycie? Można mieć takie obawy. Nie chciałbym, by tak się stało.”

Andrzej Chłopecki
„Glisssssssando”, Gazeta Wyborcza, 30 października /1 listopada 2004

Przeczytaj też o:
ul. Gąbińska 9 / 64
01-703 Warszawa
Scroll to Top